Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuVAT

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-17 10:57:11
wielka brytania, podatki, vat

Płatnikiem VAT w Wielkiej Brytanii zostaje podmiot, którego obrót w ciągu 12 ostatnich miesięcy przekroczył 79 tys. funtów.

W takim przypadku należy się zarejestrować jako płatnik VAT – robimy to na formularzu, który znajdziemy na stronach urzędu podatkowego. Czas oczekiwania na rejestrację i nadanie numeru VAT wynosi od dwóch do czterech tygodni.

Numer identyfikacyjny VAT odgrywa bardzo istotną rolę w obrocie handlowym towarami pomiędzy podatnikami VAT z państw członkowskich UE. Numer identyfikacyjny VAT kontrahenta należy zamieszczać na fakturach, kwartalnych informacjach podsumowujących oraz innych dokumentach związanych z obrotem handlowym towarami dokonywanym pomiędzy państwami Unii Europejskiej.

 

 

Od momentu otrzymania certyfikatu rejestracyjnego z nadanym numerem VAT, firma powinna doliczać do sprzedaży podatek VAT. Jego wysokość zależy od rodzaju świadczonych usług.

Stawki VAT w Wielkiej Brytanii to od 2011 roku 20, 5 i 0 proc. W przypadku niektórych dostaw towarów i usług jest możliwe uzyskanie zwolnienia z VAT-u. Dotyczy to m.in. ubezpieczeń, dzierżawy ziemi i budynków (oprócz garaży, miejsc parkingowych, hoteli lub pomieszczeń hotelowych) oraz usług zdrowotnych. Co kwartał urząd podatkowy wysyła deklaracje VAT Return – formularz na którym należy wyszczególnić VAT od kupionych i sprzedanych towarów. Należy to zrobić online.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert