Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja "NORTHERN IRELAND – POLAND Discover powerful connections" w Belfaście

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartłomiej Druziński | 2016-11-04 14:05:53
wphi londyn, "northern ireland – poland discover powerful connections"

W dniu 2 czerwca w centrum konferencyjnym Titanic Belfast odbyła się, zorganizowana przez WPHI we współpracy z Konsulem Honorowym RP w Belfaście, całodniowa konferencja promująca współpracę gospodarczą między Polską a Irlandią pt. NORTHERN IRELAND – POLAND; discover powerful connections.

W dniu 2 czerwca w centrum konferencyjnym Titanic Belfast odbyła się, zorganizowana przez WPHI we współpracy z Konsulem Honorowym RP w Belfaście, całodniowa konferencja promująca współpracę gospodarczą między Polską a Irlandią pt. NORTHERN IRELAND – POLAND; discover powerful connections.

Otwarcia konferencji dokonali Mr. Jim Rodgers – High Sheriff of Belfast i Ambasador RP w Wielkiej Brytanii Pan Witold Sobków. W konferencji uczestniczyli parlamentarzyści, Konsul Honorowy RP w Belfaście, Konsul Generalny RP w Edynburgu, przedstawiciele WPHI, przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i ponad 60 firm z Irlandii Północnej.

W czasie konferencji przedstawiciele WPHI zaprezentowali Polskę jako atrakcyjne miejsce do inwestowania i współpracy. Omówiono także Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, zwracając uwagę na pewną zmianę priorytetów, także w odniesieniu do inwestycji/inwestorów zagranicznych. Przedstawiono wybrane specjalizacje przemysłowe, kryteria w odniesieniu do inwestorów, zasady tworzenia Polskiego Funduszu Rozwoju i źródła jego finansowania, założenia nowych form wsparcia ekspansji zagranicznej polskich firm.

Przedstawicielki KSSE i ŁSSE w bardzo profesjonalny sposób przedstawiły zasady działania SSE oraz szczegółowe warunki inwestowania w reprezentowanych przez nie strefach.

W części popołudniowej miały miejsce prezentacje irlandzkich firm, które z sukcesem zainwestowały i prowadzą działalność gospodarczą w Polsce. Swoje prezentacje przedstawiły firmy Delta Print and Packaging, która w 2015 roku uruchomiła w Gliwicach produkcję opakowań, tworząc ok. 100 miejsc pracy oraz Kainos Group, oferująca technologie i usługi IT, która zatrudnia w Gdańsku ponad 200 pracowników.

W tej części przedstawione zostały także możliwości skorzystania z różnych form finansowania współpracy gospodarczej/inwestycji między Polska a NI. Konferencja zakończyła się sesją networkingową, w czasie której w mniej formalnej atmosferze kontynuowano rozmowy na wcześniej przedstawione tematy.

Zorganizowana przez WPHI konferencja gospodarcza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem firm północnoirlandzkich. Było to wydarzenie ważne nie tylko z punktu widzenia promocji interesów gospodarczych Polski ale także istotne z punktu widzenia miejscowych władz i działających na terenie NI polskich przedsiębiorców.

Konferencja spełniła swą główną rolę promocji Polski jako kraju z którym warto współpracować i inwestować, zwłaszcza w sektory wysokich technologii i R&D oraz na poziomie regionów (SSE). Podkreślano, że była to pierwsza w historii tej rangi polska konferencja gospodarcza w Irlandii Północnej.

Ponadto organizacja konferencji w Irlandii Północnej była realizacją przez WPHI zadania wyjścia z promocją gospodarczą Polski poza obszar Anglii, w ubiegłym roku podobnej rangi konferencję po raz pierwszy zorganizowano w Szkocji (Edynburg).


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Już od wielu lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowań z dowolnego rodzaju ubezpieczeń...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-03-13 Dodał: Michał Dziurdzik Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe, Transport i logistyka, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert