Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja Polish Tech Day 2016 w Google Campus

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartłomiej Druziński | 2016-11-04 14:05:08
polish tech day, wphi londyn, google campus

W dniu 23 czerwca br. w londyńskiej siedzibie Google Campus odbyła się II edycja konferencji pt. ”Polish Tech Day” zorganizowana przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji przy współpracy z Polish Tech Link - PLUG oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

W dniu 23 czerwca br. w londyńskiej siedzibie Google Campus odbyła się II edycja konferencji pt. ”Polish Tech Day” zorganizowana przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji przy współpracy z Polish Tech Link - PLUG oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Impreza była jednym z wielu wydarzeń w ramach trwającego London Tech Week 2016. Seminarium otworzył Pan Witold Sobków, Ambasador RP w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który w swoim wystąpieniu podkreślił fakt, że branża usług informatycznych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Zaznaczył, że usługi, produkty oraz rozwiązania informatyczne polskich firm z branży komputerowej oprócz tego, że są cenione na całym świecie, generują tysiące miejsc pracy, jak również mają wpływ na zmianę struktury polskiej gospodarki. Następnie odbyły się dwa panele dyskusyjne , w których udział wzięli m.in. przedstawiciele polskich firm z sektora IT, reprezentanci brytyjskich akceleratorów i inkubatorów przedsiębiorczości, eksperci z branży komputerowej, przedstawiciele polskich start-upów działających już na rynku brytyjskim oraz animatorzy życia brytyjskiej sceny tech. W trakcie konferencji odbyła się sesja pitchingowa podczas której sześc polskich start-upów mogło zaprezentować swoją innowacyjne pomysły oraz produkty. Sesje skierowane były do obecnych na sali przedstawicieli potenjalnych inwestorów m.in. business angels, ventures capital i private equity. Organizacja tego wydarzenia jako jednej z imprez towarzyszących tegorocznemu London Tech Week zwiększyła efekt jej oddziaływania promocyjnego. Zaproszeni goście i eksperci podzielili się wiedzą na temat uwarunkowań brytyjskiego rynku IT, co dało polskim firmom ważne wskazówki odnośnie strategii i możliwości wejścia na rynek. Obecność liczących się akceleratorów oraz znaczących osób z brytyjskiej branży IT umożliwiła nawiązanie nowych i zacieśnienie istniejących kontaktów biznesowych.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Już od wielu lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowań z dowolnego rodzaju ubezpieczeń...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-03-13 Dodał: Michał Dziurdzik Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe, Transport i logistyka, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert