Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja CENTRAL EUROPEAN STARTUPS 2016 – CONNECTING CAPITAL WITH INNOVATION

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartłomiej Druziński | 2016-10-31 13:14:56
v4, central european startups 2016 – connecting capital with innovation

W dniu 20 października 2016 r. odbyła się w Londynie konferencja Central European ICT StartUps 2016 – Connecting Capital with Innovation.

W dniu 20 października 2016 r. odbyła się w Londynie konferencja Central European ICT StartUps 2016 – Connecting Capital with Innovation. Konferencja zorganizowana została przez sekcje handlowe ambasad krajów V-4 (podobnie jak w roku ubiegłym) plus w tym roku także ambasady Austrii. Współorganizatorami konferencji byli także PwC london oraz British Private Equity & Venture Capital Association. Z uwagi na obecną prezydencję Polski w V-4 WPHI Ambasady RP w Londynie wziął na siebie obowiązki logistyczne i administracyjne związane z konferencją.

Formuła konferencji zakładała prezentacje rynku ICT i nowych technologii przez każdy z uczestniczących krajów a następnie sesje prezentacyjne (pitchingowe) dla w sumie 25 firm po pięć firm z każdego kraju. Program sesji obejmował także sesję mentoringu, spotkań one-to-one oraz networking.

Selekcji firm do udziału w sesji pitchinowej każdy kraj dokonywał wg następujących kryteriów:

Kryteria naboru firm:

- działające już na rynku młode firmy „technologiczne” oferujące unikalne produkty/usługi z dużym potencjałem odniesienia sukcesu na rynku międzynarodowym,

- szukające/zainteresowane oddaniem części udziałów potencjalnemu inwestorowi

- firmy powinny oferować już swój produkt/usługi klientom na rynku, nawet nieodpłatnie

- firmy powinny mieć jasno sformułowane, wykonalne komercyjnie i finansowo pomysły/plany rozwoju produktu/usług/biznesu oraz wiedzę na temat swoich potrzeb finansowych w celu ich realizacji

- firmy powinny posiadać własną stronę internetową i inne materiały/analizy itp. w języku angielskim oraz dokonać krótkiej prezentacji, na dobrym poziomie, w czasie seminarium.

Z Polski w konferencji udział wzięły następujące firmy:

- eFactor

- Timble (Inwedo)

- ISRM (nextbuy24)

- JCH

na podstawie selekcji dokonanej w kraju przez PARP we współpracy z WPHI.

Konferencja spełniła zakładane cele. Bardzo ciekawe prezentacje StartUpów adresowane były do grupy ok. 5o potencjalnych inwestorów, przedstawicieli akceleratorów i konsultantów, a sesje one-to-one i networkingowe były doskonałą okazją do bardziej praktycznych rozmów na temat przyszłej współpracy. Zwraca uwagą fakt, że w kilku przypadkach doszło do ciekawych propozycji nawiązania współpracy miedzy samymi StartUpami. Była to również szansa do zebrania referencji i stosownych doświadczeń.

Celowe wydaje się zorganizowanie kolejnej edycji konferencji w podobnej formule w roku przyszłym.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Już od wielu lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowań z dowolnego rodzaju ubezpieczeń...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-03-13 Dodał: Michał Dziurdzik Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe, Transport i logistyka, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert