Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie Forum Ekonomiczne 2017 na London School of Economics

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartłomiej Druziński | 2017-03-06 14:07:47
lse,

W dniu 4 marca br. w siedzibie London School of Economics and Political Science odbyło się Polskie Forum Ekonomiczne 2017 (Polish Economic Forum 2017), organizowane przez LSE Polish Society. Była to szósta edycja Forum, które z roku na rok staje się coraz bardziej znaczącą imprezą, mająca na celu promocję Polski i poświęconą zagadnieniom polskiej gospodarki.

W dniu 4 marca br. w siedzibie London School of Economics and Political Science odbyło się Polskie Forum Ekonomiczne 2017 (Polish Economic Forum 2017), organizowane przez LSE Polish Society. Była to szósta edycja Forum, które z roku na rok staje się coraz bardziej znaczącą imprezą, mająca na celu promocję Polski i poświęconą zagadnieniom polskiej gospodarki.

Tegorocznym hasłem przewodnim było “Poland in the New Era. Progress amidst chaos” ("Polska w nowej rzeczywistości. Postęp wśród chaosu”). Forum otworzył Ambasadora RP Pan Arkady Rzegocki. Następnie głos zabrał Pan Mateusz Morawiecki – wicepremier, minister rozwoju i finansów, który w w swoim wystąpieniu podkreślił konieczność stawienia czoła licznym wyzwaniom, które z jednej strony stanowią ogromne zagrożenie dla jedności Europy, ale z drugiej można w nich upatrywać szansy na budowę silnych państw członkowskich, w tym Polski. Ponadto wicepremier wspomniał o założenich rządowego “Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, którego celem jest wsparcie rozwoju polskich firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju. Plan jest zestawem narzędzi dynamizujących rozwój Polski, który ponadto zawiera diagnozę sytuacji, kierunkując działania rządu na najbliższych kilkanaście lat i wskazuje konkretne zadania do zrealizowania.

W dalszej części forum odbyły się cztery panele dyskusyjne, w trakcie których prelegenci m.in: ludzie biznesu, menadżerowie zarządzający największymi polskimi firmami, prawnicy oraz publicyści dyskutowali o aktualnych możliwościach i wyzwaniach, jakie stoją przed polską gospodarką w czasach gwałtownych zmian oraz w kontekście globalnego krajobrazu gospodarczego i politycznego. Rozmawiano również o tym, jak wykorzystać potencjał gospodarczy Polski w niestabilnych czasach, a także o międzynarodowej ekspansji polskich firm, inwestycjach i polskich start-upach. W forum uczestniczyli również przedstawiciele Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Londynie.

Forum było wyjątkową okazją do wymiany poglądów na temat rozwijającej się polskiej gospodarki i zaprezentowania jej potencjału. Forum staje się doskonałą platformą do spotkania i nawiązania dialogu dla obecnych i przyszłych decydentów oraz osób zaangażowanych w kreowanie klimatu biznesowego w Polsce.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Już od wielu lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowań z dowolnego rodzaju ubezpieczeń...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-03-13 Dodał: Michał Dziurdzik Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe, Transport i logistyka, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert