Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium "Poland as hub for innovation"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartłomiej Druziński | 2017-06-08 12:31:19
poland as hub for innovation, bpcc

W dniu 6 czerwca br. w Ambasadzie RP w Londynie odbyło się seminarium dotyczące możliwości inwestycyjnych przez pryzmat wzrostu potencjału polskiej gospodarki i rosnącej innowacyjności polskich firm

W dniu 6 czerwca br. w Ambasadzie RP w Londynie odbyło się seminarium dotyczące możliwości inwestycyjnych przez pryzmat wzrostu potencjału polskiej gospodarki i rosnącej innowacyjności polskich firm. Wydarzenie, które zostało zorganizowane wspólnie przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie, British Polish Chambers of Commerce, przy udziale Schneider Group, miało na celu promocję Polski jako aktrakcyjnego miejsca do inwestowania, jak również zaprezentowania uczestnikom kluczowych informacji z zakresu sytuacji makroekonomicznej Polski, warunków oraz możliwości inwestowania w Polsce. Imprezę otworzył Radca Minister Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie, Pan Jerzy Bartosik, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że Polska jest atrakcyjnym i stabilnym miejscem do inwestowania oraz rozwijania biznesu. Ponadto radca podkreślił, że celem “Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju” przyjętej przez polski rząd jest m.in uruchomienie nowych wewnętrznych źródeł wzrostu w celu uniknięcia zdefiniowanych w strategii “pułapek wzrostu” oraz bardziej równomiernej dystrybucji jego efektów wśród polskiego społeczeństwa. Podczas seminarium paneliści podkreślali fakt, że dzięki otoczeniu prawnemu oraz stabilności ekonomicznej Polska może liczyć na zainteresowanie i przychylność rynków zagranicznych. Ponadto zauważono, że polska gospodarka przeszła z etapu taniej bazy do rozwoju prostych usług outsorcingowych jak np. call center czy back offices i przyciąga obecnie inwestorów z branż o wysokiej wartości dodanej, usług finansowych i opartych na wiedzy czy zaawansowanych technologii. W swoich wystąpieniach przedstawiciele podkreślali bardzo stabilną sytuację makroekonomiczną, dostępność dobrze wykwalifikowanych i produktywnych pracowników, przyjazny biznesowi klimat oraz przejrzysty system podatkowy i prawny. Zaproszeni paneliści dyskutowali o atrakcyjności i potencjale Polski jako kraju stawiającym na rozwój nowoczesnej gospodarki, oraz szansach na realizację licznych projektów w dziedzinie innowacyjnej gospodarki, zwłaszcza w sektorze B+R. Po seminarium odbyła się sesja networkingowa, podczas której prelegenci i uczestnicy mieli możliwość dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Seminarium było dobrą okazją do zaprezentowania potencjalnym inwestorom z rynku brytyjskiego szczegółowych informacji na temat polskiej gospodarki i możliwości inwestycyjnych.