Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja CEE StartUps Day 2017 – Connecting Capital with Innovation

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartłomiej Druziński | 2017-10-06 14:20:47
cee startups day 2017 – connecting capital with innovation

W dniu 5 października 2017 r. odbyła się w Londynie konferencja CEE StartUps Day 2017 – Connecting Capital with Innovation.

W dniu 5 października 2017 r. odbyła się w Londynie konferencja CEE StartUps Day 2017 – Connecting Capital with Innovation. Konferencja zorganizowana została przez sekcje handlowe ambasad krajów V-4 oraz ambasady Austrii. Współorganizatorem konferencji była także firma PwC London.

Formuła konferencji zakładała prezentacje firm z branży ICT, Life Sciences, Fintech, IoT i nowych technologii przez każdy z uczestniczących krajów a następnie sesje prezentacyjne (pitchingowe) dla w sumie 25 firm po pięć firm z każdego kraju. Program sesji obejmował także sesję mentoringu, spotkań one-to-one oraz networking.

Selekcji firm do udziału w sesji pitchinowej każdy kraj dokonywał wg następujących kryteriów:

Kryteria naboru firm:

- działające już na rynku młode firmy „technologiczne” oferujące unikalne produkty/usługi z dużym potencjałem odniesienia sukcesu na rynku międzynarodowym,

- szukające/zainteresowane oddaniem części udziałów potencjalnemu inwestorowi

- firmy powinny oferować już swój produkt/usługi klientom na rynku, nawet nieodpłatnie

- firmy powinny mieć jasno sformułowane, wykonalne komercyjnie i finansowo pomysły/plany rozwoju produktu/usług/biznesu oraz wiedzę na temat swoich potrzeb finansowych w celu ich realizacji

- firmy powinny posiadać własną stronę internetową i inne materiały/analizy itp. w języku angielskim oraz dokonać krótkiej prezentacji, na dobrym poziomie, w czasie seminarium.

Z Polski w konferencji udział wzięły następujące firmy:

- BioMinds

- ProLogistica Soft

- Red Dots

- Smart Faktor

- VE Systems

na podstawie selekcji dokonanej w kraju przez PARP we współpracy z WPHI.

Konferencja spełniła zakładane cele. Bardzo ciekawe prezentacje StartUpów adresowane były do grupy ok. 50 potencjalnych inwestorów, przedstawicieli akceleratorów i konsultantów, a sesje one-to-one i networkingowe były doskonałą okazją do bardziej praktycznych rozmów na temat przyszłej współpracy. Zwraca uwagą fakt, że w kilku przypadkach doszło do ciekawych propozycji nawiązania współpracy miedzy samymi StartUpami. Była to również szansa do zebrania referencji i stosownych doświadczeń.