Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIV Kongres Polskich Przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartłomiej Druziński | 2017-11-13 14:35:06
iv kongres polskich przedsiębiorców

W dniu 10 listopada 2017 r. przedstawiciele Ambasady RP w Londynie wzięli udział w IV Kongresie Polskich Przedsiębiorców pod patronatem Ambasady RP zorganizowanym przez Polish Business Link przy współpracy z Polsko – Brytyjską Izbą Handlową (BPCC)

W dniu 10 listopada 2017 r. przedstawiciele Ambasady RP w Londynie wzięli udział w IV Kongresie Polskich Przedsiębiorców pod patronatem Ambasady RP zorganizowanym przez Polish Business Link przy współpracy z Polsko – Brytyjską Izbą Handlową (BPCC).

Tematem przewodnim tegorocznego kongresu były zagadnienia dotyczące wizji i przyszłości firm w kontekście rozwoju nowych technologii. Imprezę otworzył Ambasador RP Londynie, Pan Arkady Rzegocki, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie i pozytywną rolę polskich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Wielkiej Brytanii. Ponadto Pan Ambasador podkreślił istotną rolę innowacyjności oraz kreatywności w rozwoju polskich firm na terenie Wielkiej Brytanii. Podczas kongresu uczestnicy mogli dowiedzieć się na temat dostępnych instrumentów wsparcia dla firm w Wielkiej Brytanii, uzyskali informacje w sprawach ważnych dla każdego przedsiębiorcy takich jak: nowy system roliczania podatkow czy zmiany w prawodawstwie związanych z działalnością przedsiębiorstw. Poruszono również wiele innych tematów m.in. o prawach dotyczących elektronicznego marketingu bezpośredniego lub w jaki sposób można zabezpieczyć swoją firmę przed cyber atakami. W trakcie imprezy swoimi biznesowymi doświadczeniami dzielili się polscy przedsiębiorcy, którzy osiągneli zawodowy i finansowy sukces na terenie UK. Integralną część kongresu stanowiła sesja networkingowa, która była dobrą okazją do zaprezentowania przez polskie firmy swojej oferty handlowej, nawiązania kontaktów biznesowych, jak również wymiany wzajemnych doświadczeń. Kongres stał się również platformą integrującą środowisko polskich przedsiębiorców działających na brytyjskim rynku oraz zachęcił do współpracy i organizowania się w formalne struktury np. stowarzyszenia przedsiębiorców lub izby branżowe. Jednocześnie dodać należy, że poszczególne Wydziały Ambasady RP wspierają w różnych swoich działaniach wspiera integrację polskich przedsiębiorców działających w Wielkiej Brytanii uznając, że budowanie wspólnego stanowiska, a także współpraca z lokalnymi organizacjami biznesowymi, wzmacnia pozycję polskiego biznesu na brytyjskim rynku.