Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTargi w Wielkiej Brytanii - AUTUMN FAIR 2019 - No1 gift & home show in the UK

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Kobalczyk | 2019-07-18 14:00:46
targi autumn fair, home & gift show

Zapraszamy do uczestnictwa w polskich pawilonach na jednych z największych targów skupiających firmy z branży wystroju wnętrz, upominków oraz artykułów codziennego użytku AUTUMN FAIR , które odbędą się w dniach 1-4 września 2019 r. na terenach wystawowych NEC w Birmingham.

Pragniemy poinformować, że oddział Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wielkiej Brytanii podjął inicjatywę skoordynowania polskiej obecności na jednych z największych targów skupiających firmy z branży wystroju wnętrz, upominków oraz artykułów codziennego użytku Autumn Fair, które odbędą się w dniach 1-4 września 2019 r. na terenach wystawowych NEC w Birmingham:

 

 

Lista branż odpowiadająca profilowi targów jest bardzo szeroka, jednak poproszono nas o skupieniu się przede wszystkim na wymienionych działach produkcji:

 • wyposażenia wnętrz,
 • tekstylia, odzież oraz akcesoria,
 • kuchenne,
 • kosmetyczne,
 • zabawki,
 • dywany,
 • licencyjne,
 • upominki,
 • meble – w większości domowe.

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła ponad 1300 wystawców z całego świata oraz 22 tys. odwiedzających, przede wszystkim potencjalnych klientów z branży. Hale wystawowe odwiedziło 3000 hurtowników, dystrybutorów oraz agentów. Z analiz wynika, że około 70% z nich stanowiły osoby posiadające zdolność do podejmowania decyzji zakupowych.

W tym roku targi Autumn Fair po raz pierwszy zostaną wzbogacone o nową przestrzeń pod nazwą „Sourcing” (pozyskiwanie dostawców). Ma ona na celu zgromadzenie w jednym miejscu największych kupców z rynku brytyjskiego oraz producentów o potencjale pozwalającym na podjęcie regularnej współpracy z dużymi sieciami handlowymi. Do udziału w tej części targów własnie Państwa zapraszamy. Proszę mieć na uwadze, że pomimo ograniczeń stawianych przez organizatora przy doborze wystawców (nie każda firma zgłaszająca swój udział może wziąć udział w sektorze „sourcing”), w wyniku przeprowadzonych przez nas negocjacji zaproponowane przez PAIH przedsiębiorstwa z Polski zostaną zaakceptowane a priori i będą miały zagwarantowane prawo do wykupu powierzchni na tym wyjątkowym obszarze. Co więcej, jeżeli zdecydujecie się Państwo na wzięcie udziału w naszej inicjatywie, możecie liczyć na znaczące zniżki przy wykupie stoiska.

Celem ZBH w Londynie jest zaprezentowanie jak największej liczby firm z Polski pod wspólnym szyldem „Made in Poland”. Uważa, że zwiększona widoczność wystawców z Polski przyniesie konkretne efekty w postaci większej liczby zawartych transakcji – podstawą takiej opinii są prowadzone od pewnego czasu obserwacje pawilonów narodowych innych państw podczas głównych imprez targowych w UK. Wskazują one, że ujednolicony branding przyciąga większą liczbę zainteresowanych w porównaniu do sytuacji gdy uczestnik targów decyduje się na stoisko opisane jedynie nazwą własną.

W przypadku Autumn Fair rozpatrywane są dwie opcje, które wydają się równie atrakcyjne i wzajemnie się nie wykluczają:

 • Pawilon Polski – miejsce gdzie na połączonej przestrzeni znajdzie się większa ilość przedsiębiorców z różnych branż. Tego typu koncepcja znajduje częste zastosowanie podczas wszystkich imprez targowych i wydaje się być przyciągająca zarówno z uwagi na zajmowaną powierzchnię (w miarę dostępności) jak i architekturę. Ważne jest dla nas aby każda z firm-uczestników dysponowała w ramach pawilonu własną przestrzenią, na tyle dużą by czuć się w niej komfortowo. Po rozmowach z organizatorami targów uważamy, że liczba uczestników takiej wspólnej powierzchni powinna być nie mniejsza niż 6, a każda z firm która zdecyduje się na tego typu rozwiązanie powinna zajmować stoisko nie mniejsze niż 9 m.kw.
 • Polski Szlak – oddzielne stoiska rozmieszczone w różnych punktach sektora, z zastosowaniem jednolitego brandingu. Lokalizacja polskich wystawców zostanie zaprezentowana przez organizatora jako „Polish trail” i opisana jako całość w materiałach promocyjnych, zarówno tych drukowanych jak i w przestrzeni online. Zaletą tej opcji jest znacznie większa elastyczność co do zajmowanej powierzchni, sposobu jej zabudowy oraz lokalizacji w odniesieniu do podsektorów prezentujących poszczególne rodzaje produktów. Istotne wydaje się również, że czas na podjęcie decyzji co do udziału w targach jest w tym przypadku dłuższy niż w przypadku udziału w Pawilonie.

Strona wydarzenia: https://www.autumnfair.com/

 

ZBH Londyn  jako koordynator projektu oferuje powierzchnię wystawienniczą:

 • Wszystkie firmy biorące udział w inicjatywie „Made in Poland” będą uprawnione do zniżek za każdy metr kw. zajmowanej powierzchni. Jeżeli uda nam się wystąpić w ilości większej niż 6 uczestników będą one wynosić 403 GBP zamiast 550 GBP (26.72% zniżki) za zabudowane stoisko (Shell Scheme) lub 453 GBP zamiast 600 GBP (24.5% zniżki) za w pełni skonstruowane i wyposażone stoisko (Clad Scheme). Dla firm które zdecydują się na własną aranżację powierzchni i będą chciały skorzystać z najtańszej opcji („pusta przestrzeń” czyli Stand Only Scheme), przewidziana jest zniżka w wysokości 10% – 264.60 GBP zamiast 294 GBP.
 • Polski Pawilon/Szlak będzie znajdował się w hali Sourcing, wśród innych najlepszych producentów z kluczowych regionów zaopatrzenia na świecie. Sektor ten jest dostępny wyłącznie dla firm wyselekcjonowanych przez organizatora pod kątem możliwości współpracy z dużymi sieciami (np. wielkość rocznej produkcji, asortyment, elastyczność cenowa).
 • Każda z polskich firm będzie miała zapewnione po 5 spotkań dziennie z kupcami z największych sieci handlowych w Wielkiej Brytanii (lista sieci w pliku Sourcing sample), które będą odbywać się na stoisku wystawcy. Spotkania będą umawiane przez ITE Group (organizator targów) na zasadzie skorelowania profilu producenta z zapotrzebowaniem ze strony sieci. Dla porównania, zaaranżowanie pojedynczego spotkania tego typu poza obszarem „sourcing” to koszt ok. 950 GBP.
 • Każdy z uczestników „polskiej obecności” będzie musiał stworzyć profil opisowy w języku angielskim i przekazać go organizatorowi w momencie podpisania umowy, w celu umieszczenia informacji w materiałach promocyjnych – drukowanych i online.

Załączamy listę opłat i warunków wynegocjowanych przez brytyjskie biuro PAIH wraz z opisem wydarzenia, a także listę kupców – największych sieci handlowych w Wielkiej Brytanii, z którymi będą organizowane spotkania.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w tej inicjatywie prosimy o jak najszybszy kontakt – nie później jednak niż do końca lipca.

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na następujące adresy email:

joanna.kobalczyk@paih.gov.pl

marzena.kwasna@paih.gov.pl

wojciech.stando@paih.gov.pl

 

ZBH w Londynie zastrzega sobie (na prośbę organizatora targów) prawo do wstępnej selekcji zgłaszających się przedsiębiorstw. Chodzi o zaproponowanie wykupu powierzchni jedynie tym firmom, które posiadają potencjał współpracy z dużymi sieciami handlowymi. W przypadku kontaktów bezpośrednich doborem potencjalnych wystawców zajmuje się organizator.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kontener morski używany

Działamy na rynku od 2000 roku, co pozwoliło nam na zdobycie doświadczenia oraz zaufania klientów...
Polska - SZCZECIN 2021-12-08 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, Usługi finansowe, Sprzęt sportowy Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna pasywne w budownictwie energooszczędnym Najważniejszą zaletą budownictwa pasywnego jest w...
Polska - TORUŃ 2021-12-08 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Jak doskonale wiemy sieć internetowa daje nam ogrom możliwości w dziedzinie promocji. Wygląda to ...
Polska - TORUŃ 2021-12-07 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert