Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrytyjczyk wydaje ok 230 tys. funtów na dziecko

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-17 10:00:14
wielka brytania, finanse, gospodarka,

Przeciętny koszt wychowania dziecka w Wielkiej Brytanii wynosi 230.000 funtów - wynika z opublikowanego w styczniu 2015 r. badania przeprowadzonego przez CEBR dla firmy ubezpieczeniowej Liverpool Victoria (LV).

W Wielkiej Brytanii koszt wychowania dziecka do 21. roku życia wzrósł od 2003 r. o 63 proc., a tylko przez 2014 rok zwiększył się o niespełna 2000 funtów.

Prawie dwie trzecie tej sumy stanowią opieka nad dzieckiem i edukacja. Brytyjscy rodzice wydają średnio 67.586 funtów na opiekę nad dzieckiem. Edukacja pochłania 74.319 funtów, jedzenie 19.517 funtów, a ubrania 10.942 funtów.

 

Najwięcej rodzice wydają pomiędzy pierwszymi a czwartymi urodzinami swojej pociechy. Według badania wydatki Brytyjczyków na tym etapie życia ich dziecka wynoszą 61.084 funtów.

Badanie pokazuje, że Brytyjczycy przez ostatni rok obcięli wydatki na jedzenie i zabawki, ale to co, zaoszczędzili, musieli wydać na inne kategorie.

Wysokie koszty wychowania dziecka wpływają na decyzje o rodzicielstwie. Tylko jeden rodzic na siedmiu deklarował, że pieniądze nie miały wpływu na jego decyzje o posiadaniu dziecka. Jeden na dziesięciu odkłada decyzję o następnym dziecku z powodów finansowych.

Jedna na pięć matek była zmuszona wcześniej wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, niż sobie tego życzyła, a ponad połowa musiała podjąć dodatkową pracę, żeby dorobić do pensji.

Źródło: PAP