Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWielka imigracja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-17 09:42:31
wielka brytania, ue, ludność, imigracja

Od 2011 do 2014 roku w Anglii zamieszkało ponad pół miliona imigrantów. Około dwóch trzecich z nich przybyło tam z innych krajów Unii Europejskiej - szacują w opublikowanym na początku marca 2015 r. raporcie badacze z Obserwatorium Migracji na uniwersytecie w Oksfordzie.

Ok. 200 tys. spośród 565 tys. imigrantów osiedliło się w Londynie. Według szacunków prawie 3,2 mln mieszkańców brytyjskiej stolicy urodziło się za granicą - podkreślono w raporcie. Jego autorzy podkreślają, że opiera się on na oficjalnych prognozach.

 

 

Około 79 tys. imigrantów zamieszkało na południowym wschodzie Anglii, gdzie żyje już ponad milion osób urodzonych poza Wielką Brytanią. Najmniejszy wzrost liczby nowych przybyszów - 26 tys. - odnotowano na północnym wschodzie Anglii.

Jak przypomina agencja EFE, Wielka Brytania liczy 64,1 mln mieszkańców, a najbardziej zaludnionym regionem jest właśnie Anglia, z 53 mln mieszkańców.

Źródło: PAP